Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Centrum obsługi Antonowa w Sudanie?

Lotnictwo wojskowe, 31 marca 2014

Przedstawiciele władz Sudanu ujawnili, że ukraiński Antonow jest zainteresowany otwarciem w tym kraju centrum obsługi samolotów.

Sudan zainteresowany jest nabyciem 5 ukraińskich samolotów An-148 lub An-158 (na zdjęciu) / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Informację na ten temat przekazał mediom prezydent Sudanu, Omar al-Baszir. Według niego strona ukraińska zaproponowała Afrykanom utworzenie w Sudanie centrum obsługi samolotów Antonowa, z którego mogłyby korzystać także inne kraje Czarnego Lądu.

Jak donosi Sudan Tribune, centrum miałoby mieścić się w kompleksie Safat, utworzonym w 2005. Placówka ta zajmuje się obecnie montażem, produkcją i obsługą samolotów sudańskich sił zbrojnych.

Obecnie wojska lotnicze Sudanu mają na stanie 6 An-12, 8 An-26 i 5 An-30/32. Podczas wizyty na Ukrainie w lutym ub. r. minister transportu Sudanu, Babiker Ahmed Nahar rozmawiał na temat zakupu 5 samolotów An-148 lub An-158, a także utworzenia przez Antonowa centrum obsługowego i szkoleniowego (Pierwszy An-148 dla MO FR oblatany, 2013-09-18).

Według oświadczenia prezydenta al-Baszira jest to warunek niezbędny do zawarcia kontraktu z Ukraińcami.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.