Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bsl Korei Płn. nad granicą z Koreą Płd.

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 kwietnia 2014

Władze Korei Płd. poinformowały o znalezieniu wraku samolotu bezzałogowego w górach na granicy z Koreą Północną. To już trzeci taki obiekt znaleziony w ostatnich tygodniach.

Północnokoreańskie bsl to konstrukcje bardzo prymitywne, przy pominające amatorskie modele zdalnie sterowane. Ich wyposażenie to cyfrowe aparaty fotograficzne, cyklicznie wykonujące zdjęcia. Jeden ze znalezionych w pobliżu granicy bezzałogowców był zbudowany w układzie bezogonowca...

Z doniesień władz Korei Południowej wynika, że jej północny sąsiad usiłuje prowadzić coraz intensywniejsze rozpoznanie z powietrza z wykorzystaniem małych samolotów bezzałogowych. W ostatnich tygodniach w pobliżu granicy znaleziono trzy wraki północnokoreańskich bsl. Jeden z nich znajdował się na wyspie Baengnyeong, blisko granicy morskiej między obu krajami. Znaleziono go 1 kwietnia po 3-godzinnej wymianie ognia artyleryjskiego. Drugi odkryto w pobliżu Paju – granicznego miasta na zachodzie Korei Południowej. Jego systemy fotograficzne zawierały zdjęcia prezydenckiej dzielnicy mieszkalnej Seulu.
Najnowsze odkrycie dotyczy wraku bsl znalezionego w górach w pobliżu Samcheok. Znaleźli go zbieracze ziół. Wrak znajdował się 290 km na wschód od Seulu.

..., a drugi był bardziej konwencjonalny, ale z usterzeniem motylkowym (to ten znaleziony na wyspie Baengnyeong po wymianie ognia artyleryjskiego). Oba napędzały małe silniki tłokowe ze śmigłami ciągnącymi / Zdjęcia: Handout

W ostatnim okresie napięcie między Koreą Południową a Północną znowu wzrosło. Tak dzieje się zwykle w czasie wspólnych ćwiczeń sił zbrojnych Korei Płd. z armią USA. Innym sposobem reakcji są testy północnokoreańskich rakiet krótkiego i średniego zasięgu.


Drukuj Góra