Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MRAP dla Chorwacji

Wojska lądowe, 10 kwietnia 2014

Siły zbrojne Chorwacji odebrały pierwszą transzę samochodów patrolowych klasy MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) przekazanych przez USA.

Pierwsze 30 spośród 212 samochodów patrolowych klasy MRAP, które trafią do Chorwacji w ramach amerykańskiego programu wsparcia wojskowego, zostało odebranych w poniedziałek w Zagrzebiu / Zdjęcie: MO Chorwacji

Przekazane w ramach rządowego programu Excess Defense Articles (EDA) 30 samochodów patrolowych Navistar MaxxPro 4x4 pochodzi z nadwyżek sił zbrojnych USA. Pojazdy zostały zamówione przez władze w Zagrzebiu w styczniu zeszłego roku. Na transfer wyposażenia zgodę wyraził amerykański Kongres.

Omawiane pojazdy stanowią pierwszą transzę większej liczby wozów, przekazywanych Chorwatom przez USA. W najbliższym czasie Zagrzeb odbierze 212 samochodów patrolowych klasy MRAP, w tym także 162 Oshkosh M-ATV (Mine Resistant Ambush Protected) oraz 20 RG-33 HAGA (Heavy Armored Ground Ambulanse).

Szkoleniem załóg pojazdów zajmą się sami Chorwaci, przy współpracy z instruktorami z USA. Pomocne może okazać się doświadczenie z użytkowania wozów wymienionych modeli przez członków chorwackiego kontyngentu działającego w ramach wielonarodowej misji ISAF w Afganistanie.

Przypomnijmy, że USA cały czas szukają sposobu na zagospodarowanie około 4000 samochodów patrolowych klasy MRAP. Wobec braku chętnych na ich odkupienie, Amerykanie mogą zdecydować się na przekazanie wozów w ramach wsparcia wojskowego sojuszników lub tez ich zniszczenie na miejscu (Dla kogo ex-amerykańskie MRAP?, 2014-03-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.