Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ekwador kupił 7 śmigłowców Dhruv

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 czerwca 2008

Hindustan Aeronautics Limited (HAL) poinformował o wygraniu przetargu na 7 śmigłowców dla ekwadorskich wojsk lotniczych.

Druhv w czasie tegorocznych targów lotniczych w Berlinie. Do tej pory zakłady HAL dostarczyły 76 śmigłowców w wersji wojskowej i uzyskała zamówienia na 159 innych – głównie od sił zbrojnych Indii / Zdjęcie: ILA

Lekki śmigłowiec Dhruv (o maksymalnej masie startowej 5 500 kg) pokonał w przetargu propozycje Elbitu, Eurocoptera i rosyjskiego Kazana. Głównym powodem okazała się niska cena – 50,7 mln USD – o kilkadziesiąt procent mniejsza niż pozostałych propozycji. Umowa finalizująca zakup ma zostać podpisana w ciągu kilku tygodni.

Jest do dla HAL wydarzenie o tyle ważne, że do tej pory dostarczyła Dhruvy dla kilku państw (Nepalu, Birmy, Izraela i Boliwii), ale nigdy nie więcej niż w 1-2 egz.

Jest to również stosunkowo istotny zakup dla 60-tysięcznych sił zbrojnych Ekwadoru. Jego wojska lotnicze wykorzystują prawie 50 śmigłowców, w tym amerykańskie UH-1N oraz lżejsze konstrukcje Eurocoptera (AS 555 Fennec i SA 310 Ecureuil). Biorąc pod uwagę konieczność przynajmniej częściowego ich wycofania w przyszłości, HAL ma nadzieję na dalsze kontrakty.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.