Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ppk z USA dla rebeliantów syryjskich

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 kwietnia 2014

USA dostarczyły w marcu rebeliantom syryjskim partię przeciwpancernych pocisków kierowanych TOW. Są one specjalnie zabezpieczone przed nieautoryzowanym użyciem.

Według Wall Street Journal, USA dostarczyły w marcu rebeliantom syryjskim partię ponad 20 przeciwpancernych pocisków kierowanych (przewodowo) TOW (Tube-launched, Optically-tracked, Wire-guided). Amerykanie chcą w ten sposób wesprzeć siły antyrządowe, które w ostatnim okresie zostały wyparte przez armię syryjską z wielu ważnych pozycji. Amerykański dziennik twierdzi, że w najbliższym czasie dostawy uzbrojenia dla rebeliantów, finansowane przez USA i Arabię Saudyjską, mają być zwiększone.

Informatorzy gazety twierdzą, że dostarczane przez USA ppk są specjalnie zabezpieczane przed nieautoryzowanym użyciem. Producent wyposażył je w blokady z czytnikami linii papilarnych. Biały Dom obawia się bowiem, że względnie nowoczesny sprzęt mógłby dostać się w ręce grup związanych z al Kaidą i użyty przeciwko siłom związanym z USA.

Biały Dom nie potwierdza, ani nie zaprzecza doniesieniom o dostawach nowoczesnego uzbrojenia. Administracja amerykańska przyznaje jednak, że – za pośrednictwem wywiadu i wojskowych przedsiębiorstw prywatnych – wspiera szkolenie rebeliantów walczących z siłami rządowymi. Ci z kolei domagają się nie tylko systemów przeciwpancernych, ale i przenośnych zestawów przeciwlotniczych, które pozwoliłyby na zwalczanie lotnictwa rządowego.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.