Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowy prezydent AOPA

Lotnictwo cywilne, 30 czerwca 2008

Po 18 latach sprawowania urzędu, ze stanowiska prezydenta AOPA (Stowarzyszenia Właścicieli Samolotów i Pilotów) ustąpi Phil Boyer. Jego miejsce zajmie Craig L. Fuller.

Do zmiany dojdzie dopiero na przełomie 2008/2009, jednak już teraz wyznaczono następcę Boyera. Zatwierdzony na prezydenta kandydat jest nie tylko posiadaczem samolotu i pilotem. Przez kilka lat pracował w administracji prezydenckiej, związany najpierw z prezydentem Ronaldem Reaganem, a potem wiceprezydentem George H. W. Bushem. Po odejściu z polityki został m.in. rzecznikiem prasowym i w końcu wiceprezesem koncernu tytoniowego Philip Morris. Obecnie jest wiceprezesem stowarzyszenia APCO.

Zmiana prezydenta AOPA jest o tyle istotna, że jest to największe stowarzyszenie pilotów samolotów prywatnych na świecie. Obecnie w jej szeregach jest prawie 420 tys. osób z 56 państw, jednak zdecydowana ich większość stanowią obywatele USA.

Tworzone przy udziale AOPA przepisy są często kopiowane w innych krajach. Do głównych zasług stowarzyszenia zalicza się przede wszystkim zmiany prawne, które doprowadziły do zmiany złej sytuacji producentów samolotów tłokowych w latach 1980. oraz utrzymanie liberalnego prawa dotyczącego tworzenia i utrzymania lotnisk i lądowisk, zaś ostatnio – przekonanie przedstawicieli administracji i parlamentarzystów o nie wprowadzaniu drastycznych przepisów bezpieczeństwa po zamachach z 11 września 2001, które mogły doprowadzić do załamania się lekkiego lotnictwa w USA.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.