Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Japońskie E-2C na Naha

Lotnictwo wojskowe, 02 maja 2014

Japońskie Wojska Lotnicze Samoobrony przebazowały cztery samoloty wczesnego ostrzegania E-2C do bazy w Naha na Okinawie.

Przebazowanie 4 samolotów wczesnego ostrzegania do bazy Kōkū Jieitai Naha na Okinawie to kolejny etap rozbudowy potencjału wojskowego Japonii na zachodzie kraju, w odpowiedzi na nową sytuację polityczną w regionie / Zdjęcie: MO Japonii

Cztery E-2C zostały przebazowane z bazy Kōkū Jieitai (Japońskich Wojsk Lotniczych Samoobrony) z Misawa na wyspie Honsiu, do Naha na Okinawie. Samoloty mają zwiększyć świadomość sytuacyjną sił zbrojnych Japonii w tej części kraju, zwłaszcza w pobliżu spornych wysp Senkaku/Diaoyu. To reakcja na namnażające się prowokacje ze strony wojsk lotniczych, marynarki wojennej i straży wybrzeża ChRL (Najwięcej interwencji od 24 lat, 2014-04-12).

Na Okinawie stacjonują już amerykańskie morskie samoloty patrolowe P-8A Poseidon (P-8A w Japonii, 2013-12-02). Pod koniec zeszłego roku Tokio poinformowało też o planach przebazowania do Naha większej liczby samolotów myśliwskich F-15J (Druga eskadra F-15J w Naha, 2013-12-12). Japończycy zamierzają dodatkowo zbudować bazę wojskową na wyspie Yonaguni, gdzie w przyszłości uruchomiona zostanie nowa stacja radiolokacyjna (Baza na Yonaguni coraz bliżej, 2014-04-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.