Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

A400M w Meksyku

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 maja 2014

Do Meksyku przybył samolot transportowy Airbus A400M. Będzie on oceniany przez miejscowych specjalistów przez najbliższy tydzień.

Airbus Defence and Space poinformował, że 15 maja w Meksyku po raz pierwszy wylądował samolot transportowy A400M Grizzly. Samolot przybył na lotnisko Mexico Benito Juarez International Airport (AICM) o 13:50, lecąc z Tuluzy z międzylądowaniem w Kanadzie. Stamtąd ma odbyć serię lotów prezentacyjnych i ewaluacyjnych, m.in. do Toluca, Monterrey, Tapachula, Veracruz i Acapulco.

Na czele załogi, która przyleciała na pokładzie A400M jest doświadczony pilot Ignacio Nacho Lombo. Pierwszy lot nowym transportowcem wykonał on w grudniu 2009. W Meksyku będzie prezentować możliwości A400M nie tylko w zastosowaniach wojskowych, ale i cywilnych, na przykład w operacjach związanych z katastrofami żywiołowymi.

Wojska lotnicze Meksyku dysponują średnimi samolotami transportowymi Airbus 295M i konkurencyjnymi Alenia Aermacchi C-27J Spartan. Ich piloci latają też 5 cięższymi C-130E/K Hercules, wyprodukowanymi w latach 1964-1968, oraz podobnym samolotem w odmianie cywilnej – L-100. Niedawno meksykańskie wojska lotnicze testowały ich następcę – C-130J. Rozważano zakup dwóch samolotów tego typu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.