Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AWOS na Lotnisku Chopina

Lotnictwo cywilne, 20 maja 2014

Lotnisko F. Chopina w Warszawie zostało wyposażone w system pomiarów meteorologicznych AWOS.

Dzięki sprawnemu działaniu PAŻP udało się szybko pozyskać najnowocześniejszy system AWOS dla Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie / Zdjęcie: Mariusz Czyżewski

Dzięki sprawnemu działaniu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) udało się szybko pozyskać najnowocześniejszy system AWOS dla Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (VII edycja konferencji Lotnisko, 2014-02-14). W zaledwie 8 miesięcy od podpisania umowy pomiędzy PAŻP a PB-P Aviomet, udało się uzyskać wszelkie pozwolenia, wyprodukować, dostarczyć, zainstalować i uruchomić system pomiarów meteorologicznych  AWOS AviMet. Jego producentem jest fińskie przedsiębiorstwo Vaisala Oyj. 

Trzeba dodać, że operacja ta doskonale pokazała, jakimi zdolnościami koniecznymi do zapewnienia informacji meteorologicznej na lotniskach i doświadczeniem w tej dziedzinie dysponuje Aviomet. Bezskuteczne próby pozyskania systemów AWOS dla cywilnych portów lotniczych przez wyznaczony do osłony lotnictwa cywilnego w Polsce Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej trwały od ponad 3 lat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.