Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

AWOS na Lotnisku Chopina

Lotnictwo cywilne, 20 maja 2014

Lotnisko F. Chopina w Warszawie zostało wyposażone w system pomiarów meteorologicznych AWOS.

Dzięki sprawnemu działaniu PAŻP udało się szybko pozyskać najnowocześniejszy system AWOS dla Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie / Zdjęcie: Mariusz Czyżewski

Dzięki sprawnemu działaniu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) udało się szybko pozyskać najnowocześniejszy system AWOS dla Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (VII edycja konferencji Lotnisko, 2014-02-14). W zaledwie 8 miesięcy od podpisania umowy pomiędzy PAŻP a PB-P Aviomet, udało się uzyskać wszelkie pozwolenia, wyprodukować, dostarczyć, zainstalować i uruchomić system pomiarów meteorologicznych  AWOS AviMet. Jego producentem jest fińskie przedsiębiorstwo Vaisala Oyj. 

Trzeba dodać, że operacja ta doskonale pokazała, jakimi zdolnościami koniecznymi do zapewnienia informacji meteorologicznej na lotniskach i doświadczeniem w tej dziedzinie dysponuje Aviomet. Bezskuteczne próby pozyskania systemów AWOS dla cywilnych portów lotniczych przez wyznaczony do osłony lotnictwa cywilnego w Polsce Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej trwały od ponad 3 lat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.