Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tajskie Lakoty zagrożone

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 23 maja 2014

Dostawy śmigłowców UH-72A Lakota dla Tajlandii mogą zostać wstrzymane, jeśli Departament Obrony USA nałoży na to państwo sankcje w odpowiedzi na niedawny wojskowy zamach stanu.

Zdjęcie: US Army

W myśl porozumienia sprzed kilku tygodni, siły zbrojne Tajlandii mają otrzymać od USA 6 śmigłowców UH-72A (na zdjęciu), będących wojskową odmianą cywilnych EC145 (Zgoda na Lakoty dla Tajlandii, 2014-04-04). Pierwszy ze śmigłowców powinien trafić w najbliższych miesiącach do US Army, która jest użytkownikiem tych statków powietrznych (300. Lakota dla Amerykanów, 2014-05-15), a w całym przedsięwzięciu występuje jako pośrednik między Bangkokiem, a producentem wiropłatów, Airbus Helicopters (Pierwsza tajska Lakota gotowa, 2014-05-19).

Zgodnie z przyjętym terminarzem, wszystkie tajskie śmigłowce powinny zostać przekazane odbiorcy do 2015. Na drodze do dotrzymania terminu dostaw mogą jednak stanąć ewentualne sankcje ze strony Departamentu Obrony USA, nałożone na Tajlandię w odpowiedzi na niedawny wojskowy zamach stanu.

Waszyngton rozważa bowiem zawieszenie współpracy wojskowej z Bangkokiem, co skutkowałoby nie tylko wstrzymaniem wypłaty środków pomocowych w wysokości 10 mln USD (30 mln zł) czy też wykluczeniem Tajlandii z udziału w szeregu regionalnych ćwiczeń wojskowych, w tym m.in. Cooperation Afloat Readiness and Training (CARAT) (Prowokacyjne gry wojenne na Pacyfiku, 2013-06-27), czy Cobra Gold (Wypadek CH-46 w Tajlandii, 2013-02-21), ale też wstrzymaniem dostaw uzbrojenia i wyposażenia wojskowego do tego państwa (Kryzys polityczny zagrozi tajskim zbrojeniom?, 2014-01-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.