Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Northrop Grumman z Diamondem

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 czerwca 2014

Amerykański koncern Northrop Grumman ogłosił sojusz z Diamond Aircraft na rynku kanadyjskim. Przedsiębiorstwa będą oferować m.in. załogowe i bezzałogowe systemy obserwacyjne.

Diamond DA42 jest produkowany w Wiener Neustadt w Austrii i w London w Kanadzie. Dzięki sojuszowi z Northrop Grummanem austriacko-kanadyjskie przedsiębiorstwo chce zwiększyć swój potencjał rynkowy w Ameryce Północnej. Na zdjęciu – DA42-VI OE-UDK, który po wylądowaniu w London został przerejestrowany na N42DA / Zdjęcie: Diamond Aircraft

Podczas targów obronności i bezpieczeństwa CANSEC w Ottawie amerykański koncern Northrop Grumman ogłosił sojusz z austriackim Diamond Aircraft Industries na rynku kanadyjskim. Ma to być odpowiedź na poszukiwanie przez rząd Kanady systemu obserwacji dużych, niezamieszkałych obszarów w ramach programu Joint Uninhabited Surveillance and Target Acquisition System (JUSTAS). Diamond Aircraft jest producentem załogowego i bezzałogowego systemy rozpoznawczego na bazie dwusilnikowego samolotu DA42 MPP (Multi-purpose platform). Kanadyjski oddział przedsiębiorstwa liczy na rozwój swych wytwórni południowym Ontario i wzrost zatrudnienia.

Sojusz z kanadyjskim Diamond Aircraft z siedzibą w London w stanie Ontario daje Northrop Grummanowi możliwość dołączenia nowej oferty do swych najnowocześniejszych bezzałogowców rozpoznawczych RQ-4B Global Hawk i MQ-4C Triton. Warto jednak pamiętać, że w 2010 amerykański koncern ujawnił dwusilnikowy samolot, opcjonalnie bezzałogowy, Firebird, opracowany wspólnie z Scaled Composites. Z kolei DA42 pod nazwą Dominator jest oferowany przez izraelską Aeronautics Defense Systems przy wsparciu Aurora Flight Sciences i Boeinga.

Sojusz z Northrop Grummanem następuje w krytycznym okresie dla Diamond Aircraft Industries. Niedawno ogłosił on zamknięcie programu rozwoju jednosilnikowego małego odrzutowca D-Jet. Teraz przedsiębiorstwo poszukuje zamówień na rynkach rządowych i wojskowych.


Drukuj Góra