Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Policja Peru odmładza park samochodowy

Przemysł zbrojeniowy, 02 czerwca 2014

Ministerstwo spraw wewnętrznych Peru przekazało policji pierwszą transzę nowych samochodów transportowych.

W zależności od modelu, wozy będą mogły przewieźć od 33 do 52 policjantów. Ich wnętrze zostało zaaranżowane na potrzeby prowadzenia operacji tłumienia zamieszek. Trafią one do oddziałów terenowych liczącej ponad 1700 oficerów formacji Dirección de Intervenciones Rápidas (DIRINRAP) / Zdjęcie: MSW Peru

W ceremonii przekazania pojazdów udział wziął prezydent Peru, Ollanta Humala oraz minister spraw wewnętrznych, Walter Albán. Odebrana przez policję pierwsza transza wozów składała się m.in. z 20 autobusów MAN Modasa Zeus i 21 minibusów Volkswagen Modasa Apollo. Pojazdy będą użytkowane przez utworzoną niedawno Dirección de Intervenciones Rápidas (DIRINRAP).

Za montaż wozów odpowiadało rodzime Motores Diésel Andinos S.A. (MODASA) z dystryktu Ate w centrum kraju. Ten sam producent dostarczy w przyszłości kolejną transzę autobusów, w skład której wejdzie m.in. 25 MAN Modasa Zeus. W najbliższym czasie policja Peru odbierze około 300 pojazdów różnych modeli.

Autobusy zostaną przekazane terenowym oddziałom DIRINRAP, zlokalizowanym stolicy Peru, Limie, a także w Arequipa i Ica na południu oraz Trujillo na północy i Huancayo w centrum kraju. W zależności od modelu, wozy będą mogły przewieźć od 33 do 52 policjantów. Ich wnętrze zostało zaaranżowane na potrzeby prowadzenia operacji tłumienia zamieszek. Poza specjalnymi uchwytami na uzbrojenie, do dyspozycji funkcjonariuszy będą też m.in. specjalne ekrany, służące do odprawy oraz udzielania ostatnich wskazówek przez dowódców.


Drukuj Góra