Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie zwiększają linię kredytową dla Mauritiusu

Marynarka wojenna, 04 czerwca 2014

Indie zdecydowały się na udzielenie Mauritiusowi dodatkowego kredytu na zakup nowego uzbrojenia.

Wiele spośród okrętów zamawianych w Indiach przez inne państwa Azji, to konstrukcje identyczne lub też zbliżone do tych użytkowanych np. przez indyjską straż wybrzeża. To kolejna zaleta prowadzonej przez New Delhi polityki, zwiększająca interoperacyjność własnych służb porządkowych z ich odpowiednikami w regionie / Zdjęcie: MO Indii

Kredytowanie, to jedna z typowych dla Indii form zachęcania innych państw do zakupu produkowanego przez nie uzbrojenia. Dzięki pożyczkom w wysokości blisko 46 mln USD (140 mln zł), władze w Mauritiusie zdecydowały się ostatnio na nabycie kilku kutrów patrolowych oraz łodzi półsztywnych (Mauritius stawia na GSL, 2014-05-27), produkowanych przez indyjskie Goa Shipyard Limited i Garden Reach Shipbuilders and Engineers (GRSE). Temu samemu celowi służyło niedawne udzielenie kredytu w wysokości 100 mln USD (304,2 mln zł) władzom Wietnamu.

Dodatkowe środki finansowe, których wielkość nie została podana do publicznej wiadomości, także zostaną przeznaczone na dozbrojenie sił zbrojnych Mauritiusu. W najbliższym czasie można spodziewać się zamówień na kolejne produkowane w Indiach jednostki pływające oraz wyposażenie lądowe, w tym pojazdy terenowe dla jednostek policji.

Polityka kredytowania poszczególnych państw regionu i zmuszania ich tym samym do zakupu indyjskiego uzbrojenia i wyposażenia wojskowego przynosi New Delhi dwojakie korzyści. Wspiera rozwój rodzimego sektora zbrojeniowego, a także zwiększa wpływy polityczne w kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa strategicznego częściach Azji, w tym na wodach Oceanu Indyjskiego oraz Morza Południowochińskiego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra