Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Separatyści zestrzelili An-30

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 07 czerwca 2014

Prorosyjscy separatyści zestrzelili nad Słowiańskiem samolot rozpoznawczy An-30B. Jego załoga prawdopodobnie przeżyła.

Dwusilnikowy samolot rozpoznawczy An-30B ukraińskich WWS wykonywał 6 czerwca lot rozpoznawczy nad pozycjami prorosyjskich separatystów w rejonie Słowiańska. Ok. 18:00 maszyna została ostrzelana z działka przeciwlotniczego. W efekcie trafienia zapalił się jej prawy silnik. System gaśniczy nie zdołał ugasić pożaru. Pilot skierował samolot poza tereny zabudowane.

Płonący An-30B rozbił się w okolicy wsi Majaki. Wkrótce pojawiły się tam dwa ukraińskie śmigłowce, prowadząc poszukiwania członków załogi. Dwóch z nich wyskoczyło ze spadochronami przed rozbiciem samolotu. Ranni lotnicy zostali odnalezieni i przewiezieni do szpitala. Według separatystów, pilot zginął, ale nie zostało to oficjalnie potwierdzone.

W Internecie pojawiło się nagranie z pokładu samolotu. Jeden z członków załogi opisuje położenie i wyposażenie posterunku separatystów. Pod koniec słychać meldunek o trafieniu w prawy silnik i pożarze. Nagranie nie obejmuje głosu kontrolera lotów.

Szef grupy informacyjnej o operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy, Wladislaw Sielieznow poinformował, że zestrzelonym samolotem był transportowy An-26. Miał on przewozić pomoc humanitarną. Zaprzecza jednak temu opublikowane nagranie.


Drukuj Góra