Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa AS350 w Brazylii

Lotnictwo cywilne, 08 czerwca 2014

W Brazylii rozbił się śmigłowiec AS350 z 5 osobami na pokładzie. Wszyscy zginęli.

Wrak śmigłowca AS350BA PT-YJJ na plaży nad rzeką Araguaia

Wczoraj w nocy, ok. 1:30 licencyjny śmigłowiec AS350BA startował z plaży nad rzeką Araguaia, ok. 12 km od miasta Aruanã. Miał prawdopodobnie lecieć do odległego o 315 km Goiania (Goias). Na jego pokładzie znajdowało się 5 osób – pilot i 4 pasażerów. Z niewiadomych przyczyn śmigłowiec rozbił się wkrótce po starcie i uległ całkowitemu zniszczeniu. Zawiadomiony o wypadku patrol żandarmerii wojskowej dotarł do szczątków śmigłowca w ciągu 20 minut. Wrak znaleziono ok. 500 metrów od miejsca startu.

Zdjęcie feralnego AS350BA sprzed pół roku, Aeroporto De Goiânia / Zdjęcie: Wanderson Pires

4 osoby znajdujące na pokładzie śmigłowca zginęły na miejscu. Piątą, w ciężkim stanie, przewieziono do szpitala. To znany brazylijski piłkarz – 36-letni Fernandão (Fernando Lúcio da Costa), który niedawno zakończył karierę sportową. Ostatecznie on także zmarł. Pozostałe ofiary katastrofy to: pilot Milton Antonio Ananias, który był emerytowanym pułkownikiem Żandarmerii Wojskowej Goiás (Polícia Militar de Goiás), burmistrz Palmeiras de Goiás, 48-letni Edmílson de Souza Lemos, Antônio de Pádua Ferreira de Oliveira (kuzyn gubernatora Marconi Perillo) i Lindomar Mendes Vieira, zarządca ranczo Fernandao.

Rozbity śmigłowiec to Helibras AS350BA (HB350BA) Esquilo, nr rej. PT-YJJ, nr ser. AS3096. Od lipca 2009 należał do Planalto Industria Mecanica Ltda.


Drukuj Góra