Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W An-30 zginęło 5 lub 6 członków załogi

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 08 czerwca 2014

Według źródeł ukraińskich w samolocie An-30 zestrzelonym przez separatystów nad Słowiańskiem zginęło co najmniej 5 członków załogi. 2 zdołało się uratować na spadochronach.

Dwóm członkom załogi udało się wyskoczyć ze spadochronami i przeżyć

Ukraińskie media pełne są sprzecznych informacji o okolicznościach zestrzelenia samolotu obserwacyjnego An-30B nad Słowiańskiem. Zdaniem separatystów, jego załoga zajmowała się rozpoznaniem ich pozycji w samym Słowiańsku i wokół miasta. Korygowała też ogień artylerii ostrzeliwującej te pozycje ze wzgórza Karaczun i wioski Czerwonyj Mołoczan. Potwierdza to opublikowane w Internecie nagranie korespondencji obserwatora ze stanowiskiem naziemnym. Korespondencja jest prowadzona w języku rosyjskim.

Spalony wrak zestrzelonego zamolotu

Według różnych źródeł, załogę samolotu stanowiło 6-8 ludzi. Przedstawiciel dowództwa tzw. operacji antyterroystycznej, Wladislaw Sieliezniow przyznał początkowo, że 3 z nich zginęło. Dziś poinformowano, że znaleziono ciała 2 kolejnych ofiar. Z kolei separatyści informują o 2 lub 3 członkach załogi, którzy przed rozbiciem samolotu wyskoczyli na spadochronach i lądowali w rejonie Gołubych Ozier. Dwaj ranni trafili później do szpitala.

Spalony wrak zestrzelonego zamolotu

Samolot An-30B z żółtym numerem burtowym 80 został zestrzelony jednym z dwóch wystrzelonych z ziemi pocisków rakietowych Igła (przedstawiciele sił rządowych mówią o użyciu nowego rosyjskiego systemu Wierba). Leciał wówczas na wysokości 3,5-4 km, czyli na granicy zasięgu zestawu przy strzelaniu do wolno lecącego i niemanewrującego celu. Zapalił się prawy silnik samolotu. Wrak po zderzeniu z ziemią uległ całkowitej destrukcji i spłonął.


Drukuj Góra