Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie dla rodzin żołnierzy

Lotnictwo wojskowe, 11 czerwca 2014

Dzisiaj Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych wręczył symboliczne czeki z pomocą finansową trzem żołnierzom, których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji. Środki pochodzą z aukcji, przeprowadzonej podczas XIX Balu Lotników i Polskiej Obronności.

Wspólne zdjęcie żołnierzy, którzy otrzymali pomoc charytatywną oraz darczyńców i organizatorów akcji. Od lewej stoją: kpt. Mirosław Ciarkowski, Ryszard Pietrzak ze stowarzyszenia SWAT, prezes spółki AIR–POL Włodzimierz Budziński, plut. Tomasz Pietruszewski, Dowódca Generalny RSZ gen. broni pil. Lech Majewski, prezes AL Altair Tomasz Hypki, szer. Błażej Chober i płk (rez.) Janusz Chwiejczak

W Warszawie miało dziś miejsce uroczyste przekazanie przez gen. broni pil. Lecha Majewskiego, Dowódcę Generalnego RSZ, symbolicznych czeków z pomocą finansową dla trzech żołnierzy, których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji z powodu poważnej choroby dziecka lub małżonki. Środki, które otrzymają kpt. Mirosław Ciarkowski, plut. Tomasz Pietruszewski i szer. Błażej Chober, pochodzą z aukcji przedmiotów przekazanych między innymi przez wojskowych lotników, przeprowadzonej 1 marca podczas XIX Balu Lotników i Polskiej Obronności (XIX Bal Lotników, 2014-03-02). Każdy z obdarowanych ma zagwarantowaną taką samą kwotę – 20 tys. zł.

Środowisko lotnicze, wojskowe i cywilne, znowu wsparło ofiarnie żołnierzy w stalowych mundurach. Zdajemy sobie sprawę, że zebrane i przekazywane środki mogą wydać się skromne, że nie pozwolą opłacić wszystkich zabiegów czy całej terapii. Ale ich wartością jest to, że dają nadzieję na pokonanie trudności. Pokazują, że nie zostawiamy kolegów samym sobie. Udowadniają siłę łączących nasze środowisko więzi – powiedział gen. broni pil. Lech Majewski, wręczając żołnierzom z 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych oraz 33. i 36. dywizjonów rakietowych obrony powietrznej symboliczne czeki.

Dowódcy Generalnemu towarzyszyli prezes Tomasz Hypki, reprezentujący organizatora corocznego balu, Agencję Lotniczą Altair, prezes spółki AIR–POL, Włodzimierz Budziński, który – podobnie jak podczas poprzednich aukcji – okazał się najhojniejszym darczyńcą, Ryszard Pietrzak ze stowarzyszenia SWAT i płk (rez.) Janusz Chwiejczak, były dziekan Korpusu Oficerów Dowództwa Sił Powietrznych, który uczestniczył w typowaniu obdarowanych.

Generał Majewski życzył żołnierzom i ich rodzinom niespożytych sił i determinacji w pokonaniu wszelkich trudności. Niech w waszym otoczeniu nigdy nie zabraknie życzliwych ludzi, na których będziecie mogli polegać. Jestem przekonany, że wśród nich zawsze będą żołnierze, prawdziwi przyjaciele w doli i niedoli – powiedział Dowódca Generalny RSZ.

Dowódca Generalny RSZ, gen. broni pil. Lech Majewski i prezes AL Altair Tomasz Hypki wręczają symboliczny czek kpt. Mirosławowi Ciarkowskiemu / Zdjęcia: Mirosław C. Wójtowicz

Podziękował też serdecznie za szczodrość i bezinteresowność wszystkim organizatorom, darczyńcom i licytującym, którzy przyczynili się do sukcesu aukcji charytatywnej. Postawa takich osób jak prezes Hypki jest przykładem tego, że dobro to nie jest wiedza teoretyczna – dobro to jest konkretny czyn, podkreślił. Generał Majewski pogratulował też wieloletniemu najhojniejszemu darczyńcy, prezesowi Budzińskiemu. Szef spółki AIR-POL, produkującej spadochrony, stwierdził, że zarówno on jak i załoga przedsiębiorstwa uważają działalność charytatywną za społeczne zadanie przedsiębiorstwa. Nasza firma będzie kontynuowała aktywność charytatywną. Chcemy, by była ona spadochronem ratunkowym dla żołnierzy, który z niezawinionych przez siebie powodów są w trudnej sytuacji i często działają w osamotnieniu – zadeklarował Włodzimierz Budziński.

Prezes Tomasz Hypki przypomniał, że pomysłodawczynią balu i aukcji charytatywnej była nieżyjąca już Bogusława Nykiel-Ostrowska, której również należą się podziękowania za dobro, które się dzieje. Obdarowanym żołnierzom życzył, by zawsze znajdowali w swoim otoczeniu ludzi, którzy będą ich wspierali. Życzę Panom, by dzięki takiemu wsparciu i wytrwałości walka waszych rodzin z chorobą zakończyła się sukcesem – powiedział Tomasz Hypki.

W imieniu obdarowanych za pomoc podziękował kpt Ciarkowski. Przyznał, że w trakcie walki z chorobami i przeciwnościami losu wsparcie finansowe jest bardzo potrzebne, ale nieodzowna jest pomoc bliskich, przyjaciół i przełożonych. Ona jest najważniejsza, podtrzymuje na duchu, kiedy przychodzą ciężkie chwile.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra