Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny GrandNew dla japońskich medyków

Lotnictwo cywilne, 13 czerwca 2014

Kagoshima International Aviation złożyło zamówienie na drugi śmigłowiec GrandNew w wersji ratownictwa medycznego.

Prefektura Kagoshima ma już do dyspozycji jeden śmigłowiec GrandNew w wersji ratownictwa medycznego. W 2015 dołączy do niego drugi wiropłat tego typu / Zdjęcie: AgustaWestland

Koncern AgustaWestland i japońskie przedsiębiorstwo Kagoshima International Aviation zawarły umowę w sprawie nabycia śmigłowca GrandNew. Wiropłat zostanie wyposażony w urządzenia umożliwiające wykonywanie zadań ratownictwa medycznego. Jego użytkownikiem będzie szpital miejski w Hakodate, na wyspie Hokkaido.

W kabinie śmigłowca można będzie przewozić 1 parę noszy i 4 członków personelu medycznego albo 2 pary noszy i 2 medyków. Wiropłat zostanie też wyposażony w płozy i instalację przeciwoblodzeniową.

GrandNew, którego dostawę zaplanowano w 2015, ma stacjonować w porcie lotniczym Kagoshima. Zakup śmigłowca jest częścią programu Doctor Heli, mającego na celu wyposażenie wszystkich prefektur w Japonii w nowoczesne śmigłowce ratownictwa medycznego.


Drukuj Góra