Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zginął prawnuk Johna Rockefellera

Lotnictwo cywilne, 13 czerwca 2014

W katastrofie lotniczej niedaleko Nowego Jorku zginął prawnuk Johna Rockefellera, Richard. Pilotowany przez niego samolot rozbił się wkrótce po starcie.

Piper Malibu pilotowany przez Richarda Rockefellera wystartował dziś o 8:08 z pasa nr 16 lotniska Westchester County w White Plains (ok. 50 km na północ od Nowego Jorku). Miał lecieć do Portland. Lot odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych. Widzialność i podstawa chmur były bardzo niskie. Padał deszcz.

Samolot rozbił się tuż po starcie. Wrak znaleziono niecałe 2 km od końca pasa startowego, tuż obok domu przy 120 Cottage Lane. Szczątki były rozrzucone na znacznym obszarze. Nie doszło do pożaru mimo, że w zbiornikach samolotu znajdowały się 122 galony paliwa.

Ofiara katastrofy to 65-letni Richard Gilder Rockefeller, z wykształcenia lekarz. Był do niedawna prezesem Rockefeller Brothers Fund Inc. i działaczem Lekarzy Bez Granic. Richard to prawnuk słynnego miliardera, Johna. D. Rockefellera, który zbił fortunę na interesach w sektorze naftowym, jako właściciel Standard Oil. Wracał z uroczystości urodzin 99-letniego ojca, Davida Sr (majątek – 2,8 mld USD). Był doświadczonym pilotem. Miał brata, Davida, i 4 siostry – Abby, Neva, Margaret i Eileen.

Rozbity samolot to jednosilnikowy dolnopłat z napędem turbośmigłowym Piper PA-46-500TP Malibu Meridian nr rej. N5335R, nr ser. 4697100, wyprodukowany w 2001. Był własnością prywatną. Zarejestrowano go w Falmouth.


Drukuj Góra