Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjski instruktor na B-2A

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 14 czerwca 2014

W czasie pobytu dwóch bombowców stealth B-2A w bazie Fairford loty wykonuje Brytyjczyk Ian Hart. Jest on jednym z 4 brytyjskich pilotów, którzy latali tym samolotem.

Por. Ian Hart na tle B-2A. Lata w RAF od 11 lat / Zdjęcie: Staff Sgt. Nick Wilson, US Air Force

Dwa bombowce klasy stealth Northrop Grumman B-2A przyleciały do bazy RAF Fairford w Gloucestershire 8 czerwca w ramach podkreślenia specjalnych relacji między USA i Wielką Brytanią. Posługiwały się kryptonimami radiowymi Death 11 i 12. Jednym z pilotów, którzy wykonują loty tymi wyjątkowymi samolotami jest por. Ian Hart, obywatel brytyjski, oficer Royal Air Force. Od 2012 szkolił się on w 13th Bomb Squadron w Whiteman Air Force Base w stanie Missouri. Uzyskał w tym czasie kwalifikacje pilota-instruktora latającego B-2A Spirit.

Por. Hart jest jednym z czterech brytyjskich pilotów, którzy wyszkolili się w lotach na B-2. Na co dzień lata samolotami GR4 Tornado. Lot B-2 z bazy Fairford wykonał wczoraj.

Podczas jednego z kolejnych lądowań, 11 czerwca, B-2A (93-1088, Spirit of Louisiana) zderzył się z ptakiem / Zdjęcia: Matt Morris

Baza Fairford jest jedyną w Europie przystosowaną do stacjonowania bombowców strategicznych B-2A (pozostałe na świecie to Diego Garcia i Andersen na Guam). Ma pas o odpowiedniej wytrzymałości i dwa specjalnie klimatyzowane hangary. W Fairford mogły też lądować w krytycznych sytuacjach amerykańskie wahadłowce, co nigdy jednak nie nastąpiło. Od 11 do 13 lipca w Faiford odbędą się kolejne Royal International Air Tattoo, tradycyjne, jedne z największych pokazów lotniczych na świecie. Dwa B-2A prawdopodobnie pozostaną tam do tego czasu.


Drukuj Góra