Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Separatyści zestrzelili Ił-76 WSWS Ukrainy

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 14 czerwca 2014

W rejonie Ługańska prorosyjscy separatyści zestrzelili samolot transportowy Ił-76. Zginęło co najmniej 49 żołnierzy znajdujących się na jego pokładzie.

Kamera przemysłowa z Ługańska zarejestrowała moment wybuchu po zderzeniu z ziemią samolotu Ił-76. Płomień i łunę widać po lewej stronie zdjęcia

Należący do ukraińskich WSWS (Wozdusznych Sił Woorużiennych Sił) samolot transportowy Ił-76 przewoził do Ługańska żołnierzy 25. brygady powietrzno-desantowej wraz z zaopatrzeniem. W nocy, ok. 0:50, podczas podejścia do lądowania został trafiony pociskiem z przenośnej wyrzutni przeciwlotniczej. Pocisk wystrzelono ze wschodniej części otoczenia lotniska. Samolot został też ostrzelany z karabinów maszynowych.

Początkowo MO Ukrainy podawało, że w wyniku zestrzelenia samolotu Ił-76 zginęło 30 żołnierzy. Późniejsze informacje mówią o co najmniej 49 ofiarach – członków załogi i żołnierzy brygady aeromobilnej. Standardowo załoga Ił-76 liczy 7 osób.

Wcześniej kamera zarejestrowała start pocisku przeciwlotniczego

Lotnisko w Ługańsku pozostaje pod kontrolą żołnierzy dwóch brygad aeromobilnych i ochotników Gwardii Narodowej. Było w ostatnich dniach wielokrotnie atakowane przez separatystów. Ostatni atak miał miejsce wczesnym rankiem 11 czerwca. Jeden separatysta wówczas zginął, a 14 zostało rannych.


Drukuj Góra