Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Cikada-M pod Moskwą

Lotnictwo cywilne, 14 czerwca 2014

Pod Moskwą rozbił się ultralekki samolot Cikada-M. Dwie osoby znajdujące się na jego pokładzie zginęły.

Samolot ultralekki Cikada-M wystartował o 10:12 z lotniska małego lotnictwa Nowinki pod Moskwą, 15 km na północny wschód od Sierpuchowa. Na jego pokładzie znajdowało się dwóch pilotów, pracowników przedsiębiorstwa sprzedającego samoloty (jeden z nich był zastępcą dyrektora). Lot odbywał się w ramach przygotowania samolotu do sprzedaży.

Wkrótce po starcie z nieznanych przyczyn doszło do katastrofy. Wrak znaleziono w zaroślach, ok. 7 km od miejsca startu. W akcji poszukiwawczo-ratowniczej brało udział 30 osób.

Obaj mężczyźni lecący samolotem, w tym 63-letni pilot, zginęli na miejscu wskutek odniesionych obrażeń. Na ziemi nikomu nic się nie stało. Nie odnotowano też strat materialnych.

Cikada-M to ultralekki samolot dwusilnikowy, zaprojektowany i produkowany przez OOO Hydropłan z Samary. Jego dwumiejscowa kabina jest hermetycznie oddzielona od przedziału transportowego, który w wersji agrolotniczej mieści 250 l płynu. Rozbity samolot był własnością prywatnego przedsiębiorstwa.


Drukuj Góra