Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eurosatory 2014: Debiut Micro T-2

Przemysł zbrojeniowy, 17 czerwca 2014

Aimpoint zaprezentował w Paryżu kolimator Micro T-2, stanowiący drugą generację swoich miniaturowych celowników kolimatorowych.

Celownik kolimatorowy Micro T-2 z uchylonymi osłonami soczewek. Model ten nie powstał na zamówienie służb mundurowych. Choć minikolimator spełnia wszystkie wymogi sprzętu wojskowego, to jednak pierwotnym odbiorcą ma być użytkownik cywilny z rynku amerykańskiego. Odzwierciedla to kryzys zamówień militarnych po zakończeniu operacji w Iraku i w Afganistanie

Minikolimator Micro T-1 o wielkości znaku celowniczego 2 i 4 MOA pojawił się na rynku w 2007 i sprzedał w dużej liczbie egzemplarzy. W toku eksploatacji przez użytkowników cywilnych i mundurowych (w tym przedstawicieli jednostek specjalnych), wytwórca zbierał wszystkie zgłaszane przez nich uwagi.

Ich efektem jest zmodyfikowany celownik Micro T-2. Zgodnie z oczekiwaniami wprowadzono w nim uchylne osłony soczewek, z przezroczystymi przesłonami, jak też dodatkowe osłony pokręteł nastaw. Dzięki temu wzornictwo urządzenia zmieniło się na bardziej drapieżne.

Ponadto w T-2 zastosowano nowe układy elektroniczne, znacznie bardziej wytrzymałe i mniej podatne na uszkodzenia. Nowy model został wyposażony w bardziej zaawansowane diody laserowe, odzwierciedlające rozwój tych urządzeń od 2007.

Porównanie nowego Micro T-2 do starszego modelu Micro T-1. Obie konstrukcje będą oferowane równolegle / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

Celownik kolimatorowy Micro T-2 jest nieznacznie cięższy od pierwotnego modelu, jest instalowany na wszystkich montażach, które do tej pory oferowano do T-1. Kolimator współdziała ze wszystkimi dostępnymi na rynku urządzeniami noktowizyjnymi, jak też przystawką powiększającą Aimpoint 3X oraz pryzmatem CEU. Może działać do 5 lat na pojedynczej baterii CR2032 i jest wodoodporny do 25 m.

Co ciekawe, celownik kolimatorowy Micro T-2 nie powstał na zamówienie służb mundurowych. Przedstawiciele Aimpointa poinformowali, że choć minikolimator spełnia wszystkie wymogi dla sprzętu wojskowego, to jednak pierwotnym odbiorcą ma być użytkownik cywilny z rynku amerykańskiego. Odzwierciedla to kryzys zamówień militarnych po zakończeniu operacji w Iraku i w Afganistanie. Micro T-2 ma trafić na rynek w Stanach Zjednoczonych we wrześniu 2014 i będzie nieco droższy od modelu T-1.


Drukuj Góra