Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjskie koszty wojny

Strategia i polityka, 09 lipca 2008

Od 2001 brytyjscy podatnicy wydali prawie 10 mld GBP na prowadzenie wojen w Afganistanie i Iraku. W tym roku koszty te wzrosną o kolejne 2 mld.

Simitcar z kompanii D, pułku Household Cavalry, doposażony w pancerz prętowy. Pojazdy są obecnie wykorzystywane do zadań rozpoznawczo-patrolowych w afgańskiej prowincji Helmand. W Iraku, w rejonie Basry, stacjonuje ok. 4000 brytyjskich żołnierzy, prawie dwa razy więcej - 7800 - znajduje się w Afganistanie / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Według sekretarza obrony, Desa Browna, od początku działań wojennych na Bliskim Wschodzie, do końca roku budżetowego 2006-2007 (który skończył się w marcu), Londyn wydał 4,98 mld GBP (9,8 mld USD) na działania w Iraku oraz 1,58 mld GBP (3,1 mld USD) na prowadzenie operacji w Afganistanie. W kolejnym roku wydano na te cele dodatkowe 3,37 mld GBP. Tak wysoka suma wiązała się przede wszystkim ze zmniejszeniem obecności wojskowej w Iraku i zwiększeniem zaangażowania w Afganistanie. Dodatkowe, spore kwoty pochłonął zakup nowego sprzętu. W bieżącym roku budżetowym wydatki te zamkną się kwotą ok. 2 mld GBP.

Podobnie, jak w przypadku danych amerykańskich, przedstawione wczoraj liczby nie obejmują wszystkich kosztów, związanych np. z podwyższaniem poborów żołnierzy, koniecznością intensyfikowania szkoleń czy rozliczaniem wszystkich zakupów, niezbędnych do prowadzenia operacji ekspedycyjnych (np. samolotów C-17 Globemaster).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.