Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Mi-8 na Ukrainie

Lotnictwo wojskowe, 23 czerwca 2014

Na Ukrainie rozbił się należący do służby ds. sytuacji nadzwyczajnych śmigłowiec Mi-8. W katastrofie zginęły 3 osoby.

Rozbity śmigłowiec to transportowy Mi-8T żółtym numerem rejestracyjnym 28, nr ser. 86-12. Należał do Nieżyńskiego specjalnego oddziału śmigłowcowego GosCzS (Państwowej służby ds. sytuacji nadzwyczajnych)

Śmigłowiec Mi-8 leciał 21 czerwca przed południem z bazy Nieżin w Obwodzie czernichowskim do Czugujewa, skąd miał zabrać ludzi i zaopatrzenie dla posterunków wojskowych. Na jego pokładzie znajdowały się 3 osoby. Lot odbywał się w ramach tzw. operacji antyterrorystycznej.

Niedaleko wsi Łazunowka w Obwodzie Charkowskim po 9:55 (godzina zniknięcia z ekranu radaru) śmigłowiec z nieznanych przyczyn rozbił się. Wrak całkowicie spłonął. Wszyscy znajdujący się na pokładzie zginęli.

W akcji poszukiwawczo-ratowniczej wzięło prawie 500 ludzi oraz 39 pojazdów, w tym śmigłowce. Operacja trwała ponad dobę, a wrak znaleziono dopiero wczoraj rano na skraju lasu, ok. 30 od Charkowa. Na ziemi nie odnotowano poważniejszych strat.


Drukuj Góra