Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zderzenie Learjeta z Typhoonem

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, 24 czerwca 2014

Nad Niemcami doszło do zderzenia samolotu dyspozycyjnego Learjet z myśliwcem Typhoon. Zginął jeden z pilotów Learjeta.

Wczoraj nad Niemcami dwa myśliwce Eurofighter Typhoon ćwiczyły przechwycenie (Quick Reaction Alert, QRA) cywilnego samolotu dyspozycyjnego Learjet. Nad Elpe w Północnej Nadrenii Westfalii ok. 14:40 doszło do zderzenia z jednego z nich z maszyną cywilną. W efekcie Learjet uległ poważnym uszkodzeniom i zaczął się palić. W wyniku awaryjnego lądowania samolot został całkowicie rozbity. Jeden z jego pilotów zginął, a drugi został ciężko ranny. Typhoon nie uległ poważniejszym uszkodzeniom i wylądował w bazie Nörvenich.

Rozbity samolot to Bombardier Learjet 35A nr rej. D-CGFI, nr ser. 35A-612, wyprodukowany w 1985. Należał do GFD Gesellschaft für Flugzieldarstellung. Eurofighter Typhoon, który uczestniczył w wypadku należy do Taktischen Luftwaffengeschwaders 31. Jego wybrane samoloty pozostają w stanie gotowości do szybkiej reakcji (15 minut od ogłoszenia alarmu) od 2 do 30 czerwca.


Drukuj Góra