Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

A310 ostrzelany w Peszawarze

Lotnictwo cywilne, 25 czerwca 2014

Podczas podejścia do lądowania na lotnisku w Peszawarze został ostrzelany samolot A310. Jedna z pasażerek zginęła, a 2 stewardów zostało rannych.

Ostrzelany A310 przed budynkiem lotniska w Peszawarze / Zdjęcie: express

Samolot pasażerski A310 należący do PIA leciał wczoraj ze stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadu do Peszawaru w Pakistanie (lot PK756). Na jego pokładzie znajdowało się 178 pasażerów i 12 członków załogi. Ok. 22:30 (17:30 GMT), podczas podejścia do lądowania na pasie 17/35 lotniska Bacha Khan samolot, w odległości 6 km od początku pasa, lecący na wysokości ok. 150 m, został ostrzelany z rejonu University Road w Tahkal. W wyniku ostrzału zginęła, trafiona w głowę, pasażerka siedząca na miejscu 59J, ciężko ranny został steward Wajid Khan, a drugi, Aijaz Khan doznał mniejszych obrażeń. Ranni zostali przewiezieni do Combined Military Hospital w Peszawarze.

Pilotowi samolotu, Tariqowi Chaudhry udało się bezpiecznie wylądować, choć zetknięcie z ziemią było twarde. Po oględzinach na ziemi okazało się, że Airbus został trafiony co najmniej kilkoma (9-10) kulami. Trafiły one nie tylko kadłub, ale także lewy silnik i skrzydło. Prawdopodobnie kule wystrzelili antyrządowi rebelianci. Nie wiadomo jednak z jakiego ugrupowania.

Ostrzeliwanie samolotów lądujących w Peszawarze zdarzało się już wcześniej. Jednak po raz pierwszy w wyniku ostrzału zginęli ludzie. Port lotniczy Bacha Khan został czasowo zamknięty.

Ostrzelany samolot to Airbus A310-324ET, nr rej. AP-BGN, nr ser. 676. Należy do Pakistan International Airlines (PIA). Został oblatany w 1993.


Drukuj Góra