Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amerykańskie bsl nad Irakiem

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 28 czerwca 2014

Administracja USA potwierdziła, że nad Irakiem operują uzbrojone bezzałogowce. Mają one ochraniać amerykańskich żołnierzy i dyplomatów w Bagdadzie oraz wspierać armię iracką w walce z rebeliantami.

Administracja USA potwierdziła wczoraj, że nad Irakiem operują uzbrojone bezzałogowce. Latają one przez 24 godziny na dobę. Bsl mają ochraniać amerykańskich żołnierzy i dyplomatów w Bagdadzie oraz wspierać armię iracką w walce z rebeliantami. Prezydent Barack Obama nie autoryzował jednak na razie oficjalnie atakowania grup szyitów operujących na północy Iraku.

Według nieoficjalnych informacji, początkowo amerykańskie bsl były nieuzbrojone i realizowały misje rozpoznawcze. Podobne zadania zaczęły też wykonywać samoloty załogowe – F/A-18 z lotniskowca George H.W. Bush (Amerykańskie F/A-18 znów nad Irakiem, 2014-06-19). Załogowe i bezzałogowe samoloty wykonują dziennie po kilkadziesiąt lotów.

Chodzi głównie monitorowanie działań związanych z al Kaidą bojowników Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu. Opanowali oni znaczną część terytorium północnego Iraku, w tym Mosul, Tikrit i Bakuba. Ich ofensywa obejmuje pięć północnych prowincji Iraku. W walkach zginęło już ponad tysiąc ludzi.

Ponad 11 lat po agresji USA na Irak, w wyniku której zginęło kilkaset tysięcy cywili i żołnierzy, sytuacja w tym kraju staje się coraz bardziej niestabilna.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.