Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa R44 w Kraju Krasnojarskim

Lotnictwo cywilne, 28 czerwca 2014

W Kraju Krasnojarskim FR rozbił się śmigłowiec Robinson R44. W katastrofie zginęły 3 osoby.

Płonący wrak R66 / Zdjęcie: MCzS FR

Informacja o rozbiciu się śmigłowca Robinson R66 dotarła do dyżurnego operacyjnego EDDS GU MCzS Kraju Krasnojarskiego dziś o 20:20 czasu lokalnego. Wrak znaleziono w górach, 1,5 km na wschód od stacji Tiemnolesskoj w Rejonie Apszerońskim. Okazało się, że po zderzeniu z ziemią śmigłowiec spłonął. Zginęły 3 osoby znajdujące się na jego pokładzie.

Śmigłowiec leciał z Soczi do Gulkiewiczi i z powrotem. Na jego pokładzie znajdował się 52-letni pilot Andriej Gonczarenko oraz dwoje pasażerów: 45-letni Samwel Jelugian i jego 22-letnia córka Alina.

Rozbity w katastrofie R66 brał w wyprawie arktycznej. Pilotował go wówczas Dmitrij Rakitskij

Przyczyną katastrofy była prawdopodobnie awaria techniczna. W locie od śmigłowca miała oderwać się jego tylna część.

Samwel Jelugian był biznesmanem z branży budowlanej. W listopadzie 2011 przeżył zamach na swe życie – do jego samochodu wrzucono granat. Stało się to po wygraniu przez Jelugiana przetargu na budowę ujęcia wodnego wartego 318 mln rubli. Jego córka, Alina miała wkrótce wyjść za mąż.

Rozbity śmigłowiec to 4-miejscowy Robinson R66 nr rej. RA-1588G, nr ser. 0040. Był własnością kompanii Awiamarket.

 


Drukuj Góra