Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Su-24 i Su-25 w Iraku

Lotnictwo wojskowe, 29 czerwca 2014

Wczoraj dotarły do Iraku bombowce frontowe Su-24 i szturmowce Su-25. Pierwsze dostarczył An-124, drugie przyleciały samodzielnie.

Kadłub Su-25 podczas wyładunku z An-124-100 na lotnisku w Bagdadzie

Wczorajsze informacje o dostarczeniu do Iraku samolotów Suchoja dziś zostały potwierdzone przez lokalne media (Myśliwce Suchoja w Iraku, 2014-06-28). Okazało się jednak, że nie chodzi – przynajmniej na razie – o myśliwce Su-30K. Na ujawnionym nagraniu można bowiem zobaczyć ciężki samolot transportowy An-124-100, z którego wyładowywane są samoloty szturmowe Su-25. W sumie ma być ich 5.

Do Iraku dotarło także – samodzielnie – 10 bombowców frontowych Su-24. Wylądowały one w bazach lotnictwa irackiego położonych na południu kraju. Już za kilka dni mają one rozpocząć operacje przeciw islamskim rebeliantom na północy Iraku.

W ubiegłym tygodniu premier Iraku, Nouri al-Maliki ostro skrytykował wsparcie udzielane jego krajowi przez USA. Określił proces dostaw myśliwców wielozadaniowych F-16 jako rozwlekły, dodając że gdyby irackie siły zbrojne nimi dysponowały, lepiej dawałyby sobie radę z rebeliantami. – Powinniśmy wcześniej zacząć rozmowy na temat dostaw myśliwców z Francją, Wielką Brytanią i Rosją – powiedział Maliki.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.