Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kamizelki i hełmy z PHO na Ukrainie

Przemysł zbrojeniowy, 30 czerwca 2014

Maskpol (spółka należąca do PHO) dostarczy na Ukrainę hełmy i kamizelki kuloodporne. Producent nie chciał podać wielkości i wartości zamówienia.

Pakiet balistyczny kamizelki składa się z zestawu wkładów miękkich, których głównym zadaniem jest ochrona przed odłamkami oraz 4 twardych płyt balistycznych zapewniających ochronę przed bezpośrednim trafieniem z broni ręcznej, w tym przed pociskiem przeciwpancernym. Klasa odporności kamizelki może zostać dobrana do konkretnych potrzeb i zadań użytkownika. Masa kamizelki kompletnej dla rozmiaru L: od 4,5 do 13 kg, zależnie od konfiguracji i typu wkładów balistycznych. Na zdjęciu kamizelka w kamuflażu pustynna pantera. Ukraina kupiła kamizelki z kamuflażem pantera / Zdjęcie: Maskpol

Jak dowiedział się RAPORT-wto, zamówienie liczy kilka tys. hełmów wzór 2005 i zmodernizowanych uniwersalnych kamizelek ochronnych KWM-02. Odbiorcą artykułów z Maskpolu jest Państwowa Służba Ukrainy ds. nadzwyczajnych. Pierwszy transport wyruszy na Ukrainę 1 lipca br.

Zgodnie z doniesieniami ukraińskich mediów, półtora miesiąca temu PHO podpisał kontakt z Państwową Służbą Ukrainy ds. nadzwyczajnych na dostawę hełmów i kamizelek ochronnych klasy 5A.

Jednocześnie ukraińskie ministerstwo obrony zamówiło 28 tys. kamizelek w rodzimych zakładach, z których 14 tys. dotarło już do walczących na wschodzie Ukrainy oddziałów (na początku konfliktu miały one tylko 1213 kamizelek kuloodpornych). Koszt jednostkowy kamizelek wynosił 4120 hrywien (ok. 260 Euro).

Zakupy nie są pozbawione kontrowersji, bowiem ukraiński komitet antymonopolowy zablokował w połowie czerwca zakup kamizelek kuloodpornych z powodu skargi jednego z ukraińskich przedsiębiorstw, które oferowało kamizelki w cenie jednostkowej 17 700 hrywien (ok. 1100 Euro). W związku z tym faktem prokuratura generalna Ukrainy wszczęła śledztwo przeciwko urzędnikom komitetu antymonopolowego oskarżając ich o bezprawne wstrzymanie zakupu kamizelek kuloodpornych.


Drukuj Góra