Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Lufthansa ląduje w Lublinie

Lotnictwo cywilne, 03 lipca 2014

Dziś rozpoczęto loty pomiędzy Lublinem i Frankfurtem. Obsługuje je niemiecka Lufthansa.

Połączenie pomiędzy Lublinem i Frankfurtem będzie obsługiwane przez samolot Airbus A319 / Zdjęcie: Lufthansa

Salut wodny powitał pierwszego Airbusa A319, w barwach narodowego przewoźnika Niemiec, który wylądował dziś w Porcie Lotniczym Lublin. Samolot wystartował z Frankfurtu, do którego następnie powrócił.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z powodu dużego zainteresowania na tej trasie, szczególnie wśród Polaków, Niemców i obywateli USA. Lublin jest 8. miastem, w którym jesteśmy obecni, zapewniając polskim pasażerom wyjątkową elastyczność i dogodność połączeń – mówi Bart Buyse, Dyrektor Generalny Lufthansy w Polsce. Jak pokazują dane, najwięcej pasażerów z Lublina traktuje Frankfurt jako lotnisko przesiadkowe podróżując głównie do europejskich miast, USA i Kanady – dodaje Buyse.

Frankfurt to bardzo ważny kierunek  dla Lubelszczyzny, zarówno ze względów biznesowych, jak i turystycznych. Połączenie z jednym z największych hubów przesiadkowych w Europie daje mieszkańcom naszego regionu możliwość podróżowania m.in. do USA, Izraela oraz wszystkich europejskich stolic. Loty do Frankfurtu z pewnością będą rozwijać również stosunki biznesowe w naszym regionie – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.  

Loty na trasie Lublin-Frankfurt będą wykonywane 2 razy w tygodniu – we wtorki i niedziele.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.