Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja chilijskich fregat

Marynarka wojenna, 04 lipca 2014

Marynarka wojenna Chile zamierza zmodernizować dwie ponad 20-letnie fregaty typu M.

Modernizację ponad dwudziestoletnich fregat typu M wymusza ich stan techniczny oraz odstawanie pod względem oferowanego potencjału bojowego od wymogów współczesnego pola walki, na którym coraz większe znaczenie ma zwalczanie zagrożeń o charakterze asymetrycznym, trudnych do wykrycia przy użyciu projektowanych przed kilkoma dekadami systemów obserwacji i analizy otoczenia / Zdjęcie: MO Chile

W czerwcu, delegacja ministerstwa obrony Chile wizytowała bazę Koninklijke Marine (marynarki wojennej Holandii) w Den Helder, gdzie w przeszłości modernizowane były holenderskie jednostki typu M, Zr. Ms. Van Amstel i Zr. Ms. Van Speijk. Santiago zamierza bowiem wykorzystać doświadczenia Holendrów przy opracowywaniu programu modernizacyjnego własnych fregat typu M, Almirante Blanco Encalada (ex-holenderski Abraham van der Hulst) i Almirante Riveros (ex-holenderski Tjerk Hiddes).

W 2009 Thales Netherlands otrzymał zlecenie na doposażenie holenderskich M w radar z anteną fazowaną, Seastar (oznaczenie eksportowe to Sea Watcher 100), zdolny do wykrywania szerokiego spektrum zagrożeń, od płetwonurków i min morskich, przez szybko poruszające się łodzie półsztywne, po wrogie okręty oraz w system obserwacji dookólnej Gatekeeper, wyposażony w zestaw kamer dzienno-nocnych. Warto dodać, że rok później, taka sama modernizacja została zlecona dla 2 belgijskich M, Leopold I (F930) (ex-holenderski Karel Doorman) i także Louise-Marie (F931) (ex-holenderski Willem van der Zaan).

Szczegóły programu modernizacyjnego fregat Armada de Chile (marynarki wojennej Chile) są dopiero opracowywane. Można jednak podejrzewać, że Santiago również skupi się na doposażeniu własnych jednostek w nowe urządzenia obserwacji i analizy otoczenia. W połączeniu z obecnie eksploatowanymi stacjami radiolokacyjnymi Smart-S oraz radarami kierowania ogniem STIR, powinny one podnieść potencjał bojowy chilijskich okrętów i wydłużyć ich resurs o co najmniej 10 lat.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.