Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Victorious wraca do służby

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 lipca 2008

Wczoraj, po 3,5-letnim remoncie w stoczni w Plymouth, wypłynął w morze jeden z czterech brytyjskich atomowych okrętów strategicznych, HMS Victorious.


HMS Victorious po wyjściu z Plymouth. W ten sposób zakończył się remont drugiej jednostki typu Vanguard. W dalszej kolejności ten sam proces będzie dotyczył ostatnich dwóch okrętów, zgodnie z kolejnością ich włączenia do służby / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Okręt rozpoczyna serię testów morskich. Po ich zakończeniu odbędzie się długotrwały proces odtwarzania gotowości bojowej i ponownego zgrywania załogi.

W czasie remontu generalnego zdemontowano 12 tys. części i podzespołów jednostki, wymieniając 2,6 tys. z nich. Prace były połączone z częściową modernizacją, obejmującą 80 podsystemów okrętu.

To jeden z 4 okrętów podwodnych typu Vanguard, największych na świecie, po rosyjskich Akułach i amerykańskich Ohio. Ma wyporność podwodną15 680 t, długość 150 m i załogę, liczącą 135 osób. Jest jedynym, brytyjskim elementem odstraszania atomowego. Jeden Vanguard może przenosić na swoim pokładzie do 16 pocisków balistycznych Trydent II, a więc do 128 głowic nuklearnych, wystrzeliwanych na odległość ponad 11 tys. km.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.