Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mosty towarzyszące dla Szwecji

Wojska lądowe, 08 lipca 2014

Wojska lądowe Szwecji zamówiły 3 mosty towarzyszące Leguan za 300 mln SEK (133,4 mln zł).

Zdjęcie: KMW

W myśl porozumienia, niemiecki Krauss-Maffei Wegmann (KMW) przebuduje 3 czołgi podstawowe Leopard 2 i przystosuje je do przenoszenia i rozkładania jednego 24-metrowego lub dwóch 14-metrowych przęseł. Strony nie podały terminarza wykonania prac.

Przebudowie zostaną poddane jednak nie czołgi Leopard 2S (Strv 122), a najprawdopodobniej starsze 2A4 (Strv 121). Te drugie – wypożyczone pierwotnie z zapasów wojsk lądowych Niemiec – zostały na początku br. w większości odesłane z powrotem do tego państwa, po tym gdy przez ostatnie kilkanaście lat pozostawały zmagazynowane i praktycznie nieużywane.

Ogłoszona w ostatnich dniach umowa zwiera w sobie również opcję na dodatkowe 6 mostów towarzyszących. Nośność jednej konstrukcji będzie odpowiadała MLC 80 (około 70 t).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.