Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Loty Wijet dla pasażerów Air France

Lotnictwo cywilne, 10 lipca 2014

Francuski przewoźnik Wijet oferuje dodatkowy transport pasażerom Air France, podróżującym klasą La Premiere.

Flota Wijet, przeznaczona do obsługi pasażerów Air France, liczy obecnie 4 odrzutowce Cessna Citation Mustang / Zdjęcie: Wijet

Od kilku dni pasażerowie klasy La Premiere Air France (Nowe kabiny Air France, 2014-07-01) mogą szybciej i łatwiej dotrzeć do portu lotniczego Paryż-Roissy-Charles de Gaulle (CDG), w celu rozpoczęcia podróży dalekodystansowe, lub po jej zakończeniu wrócić do miejsca zamieszkania. Umożliwiają im to bardzo lekkie odrzutowce Cessna Citation Mustang (Citation Mustang nr 400, 2012-02-01), należące do towarzystwa Wijet.

Każdy samolot wyposażony jest w 4 fotele klubowe, wyściełane skórą. 2 z nich mają możliwość odchylenia oparcia o 140°. Na pokładzie podróżni mają do wyboru napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz francuskie specjały. Dostępny jest także (bezpłatnie) telefon satelitarny.

Mustangi mogą operować z 1200 lotnisk położonych na terenie Francji i Europy. Pasażer sam wybiera czas odlotu, skorelowany z czasem odlotu lub przylotu lotu dalekodystansowego. Jedynym warunkiem jest, aby czas lotu z wybranego miejsca do/z Paryża nie przekraczał 2,5 h. Po dotarciu na lotnisko CDG pasażerowie nie muszą dokonywać odprawy biletowo-bagażowej, lecz od razu po lądowaniu są przewożeni limuzyną do docelowego samolotu i wchodzą na jego pokład. Analogicznie odbywa się podróż po lądowaniu na CDG.

Cena lotu wynosi 2400 EUR (9922 zł) za godzinę, wraz z podatkami, niezależnie od liczby osób na pokładzie Mustanga. Co najważniejsze, usługa dostępna jest także dla pasażerów klasy biznes, jeżeli ich znajomi podróżują w klasie La Premiere.

Przed rozpoczęciem regularnych lotów Wijet wykonał tzw. loty próbne w kwietniu, maju i czerwcu br. Usługa okazała się bardzo popularna. Obecnie przewoźnik dysponuje 4 odrzutowcami Cessna Citation Mustang, wykonującymi loty dla potrzeb Air France. W połowie roku dołączy do nich piąty, a przed końcem 2014 – 2 kolejne.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.