Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia podpisała kontrakt na dostawy okrętów amfibijnych

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 09 października 2007

Rząd Australii ogłosił o podpisaniu kontraktu na dostawę dwóch dużych okrętów amfibijnych typu Canberra. Kontrakt jest wart ok. 3,1 mld dolarów australijskich (AUD).

Pierwszy z okrętów, HMAS Canberra, ma zostać dostarczony w 2013, drugi - HMAS Adelaide - dwa lata później. Te 27000-tonowe okręty wzmocnią siłę Australii w regionie, pomogą też w prowadzeniu operacji ratunkowych w wypadku katastrof na dużą skalę. Zakupione okręty mogą przewozić do ok. tysiąca osób i 150 różnego typu pojazdów, w tym czołgów Abrams czy haubic samobieżnych. Są wyposażone w 6 śmigłowców i poduszkowce, które pozwalają na znaczną elastyczność w prowadzonych akcjach.

W czerwcu 2007 rząd australijski ogłosił o wstępnym wybraniu na dostawcę okrętów spółki Tenix Defence, która oferowała okręty skonstruowane przez hiszpańską Navantię, bazujące na projekcie Buque de Proyeccion Estrategica. Warunkiem było powstanie co najmniej 25% struktury i wyposażenia okrętów w przedsiębiorstwach australijskich. Od tego czasu trwały negocjacje, zakończone podpisaniem w dniu dzisiejszym kontraktu.

Część struktury okrętu i podstawowego wyposażenia, wartych łącznie 500 mln AUD, ma powstawać w zakładach Tenix Defence. Pracę znajdzie dzięki temu - w szczytowym okresie - około 500 osób. System uzbrojenia będzie budowany częściowo w Adelajdzie za ok. 100 mln AUD. Montaż całego okrętu nastąpi w stoczni Victoria w Williamstown. Korzyści z programu mają odnieść prawie wszystkie stany Australii. Tamtejszy rząd nie ukrywa, że aspekt gospodarczy przedsięwzięcia miał duże znaczenie przy podejmowaniu ostatecznej decyzji o zakupie okrętów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.