Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Pipera Arrow na Korsyce

Lotnictwo cywilne, 13 lipca 2014

W górzystym terenie Korsyki rozbił się samolot Piper PA-28R Arrow. Trzy osoby znajdujące się na jego pokładzie zginęły.

Piper PA-28R-201T Turbo Arrow III, nr rej. N717ND w 2013 / Zdjęcie: Vincent Kager

Jednosilnikowy samolot Piper PA-28R wystartował z lotniska Calvi Sainte-Catherine na Korsyce wczoraj ok. 12.15. Na jego pokładzie znajdowało się trzech turystów. Lecieli na lotnisko we włoskim mieście Terni, gdzie mieli się spotkać z przyjaciółmi (inna wersja mówi o locie na włoską wyspę Elbę).

Lot odbywał się w trudnych warunkach meteorologicznych, w burzy i deszczu. 15 minut po starcie samolot rozbił się w górzystym rejonie Cime de Muzzicone koło Olcani, na północy Korsyki, 60 km od głównego ośrodka przemysłowego, Bastii. Szczątki Pipera znaleziono ok. 17.00 na wysokości 1200 metrów.

Dwie ofiary katastrofy znaleziono poza wrakiem, trzecia była w nim uwięziona. Pilotem rozbitego samolotu był 56-letni Belg. Pasażerami byli 69-letni Holender i 38-letnia Belgijka.

Rozbity samolot to jednosilnikowy, czteromiejscowy Piper PA-28R-201T Turbo Arrow III, nr rej. N717ND, nr ser. 28R7703348, certyfikowany w 2007. Był własnością Schuybroek Aviation Inc. – belgijskiej spółki zarejestrowanej w Dover w USA.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.