Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie Languedoc

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 14 lipca 2014

DCNS zwodowała Languedoc, kolejną francuską fregatę rakietową typu FREMM.

Próby morskie Languedoc powinny rozpocząć się w ciągu roku. W styczniu 2016, okręt wejdzie do służby / Zdjęcie: DCNS

Languedoc zwodowano w minioną sobotę na terenie zakładów stoczniowych DCNS w Lorient na północnym zachodzie kraju. To czwarta z fregat programu FREMM, budowanych dla marynarki wojennej Francji. Stępkę pod okręt położono latem 2011.

W najbliższych miesiącach, Languedoc przejdzie szereg prac wykończeniowych. Będą one dotyczyć przede wszystkim montażu masztu, mieszczącego w sobie m.in. wielofunkcyjny radar Thales Héraklès i urządzenia obserwacji i analizy otoczenia, które zostaną następnie zintegrowane z systemem kierowania ogniem Setis.

Po przejściu serii prób morskich, okręt wejdzie do służby w styczniu 2016. Languedoc będzie stacjonować w Tulonie na południu kraju.

Okręt zostanie uzbrojony m.in. w pociski samosterujące MdCN (Missile de Croisière Naval), przeciwlotnicze Aster oraz przeciwokrętowe MM-40 Exocet Block 3, a także torpedy MU90 oraz 76-mm armatę morską Otobreda 76. Na pokładzie będzie stacjonował śmigłowiec morski NH90 Caiman (Caiman odpalił MU90).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.