Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Mooney M20

Lotnictwo cywilne, 20 lipca 2014

Podczas podejścia do lądowania na lotnisku pod Lake Placid rozbił się samolot Mooney M20. Zginęły 3 lecące nim osoby.

Wrak znaleziono pomiędzy wysokimi drzewami iglastymi / Zdjęcie: Andy Flynn – Lake Placid News

Jednosilnikowy samolot Mooney M20 leciał wczoraj przed południem z 3 osobami na pokładzie do Lake Placid Municipal Airport. Przy pierwszej próbie podejścia do lądowania jego pilot został zmuszony do rezygnacji, by ustąpić samolotowi nadlatującemu z przeciwnego kierunku. Oba samoloty zawróciły na drugi krąg. Świadkowie twierdzą, że M20 kontynuował lot z wysuniętymi klapami. Pilot utracił kontrolę nad nim, a samolot ok. 10:40 spadł na ziemię w odległości ponad kilometra od pasa lotniska.

Pierwsze ekipy ratownicze dotarły na miejsce katastrofy 5 minut po rozbiciu samolotu. Wrak znaleziono na farmie Snowslip, 40 metrów od River Road. Szczątki w znacznym stopniu spłonęły. W katastrofie zginęli wszyscy, którzy lecieli rozbitym samolotem.

Nie wiadomo skąd leciał rozbity samolot. Pilot nie złożył bowiem planu lotu. Przelot odbywał się na niewielkiej wysokości.

Rozbity samolot to jednosilnikowy, 4-miejscowy Mooney M20. Był zarejestrowany w Zachodniej Wirginii. Stanowił własność prywatną.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.