Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Patrolowce dla Guardia Civil

Marynarka wojenna, 28 lipca 2014

Straż Obywatelska Hiszpanii zamówiła dwa kutry patrolowe.

W ostatnich latach Guardia Civil wprowadziła do służby serię nowych jednostek pływających, jak np. 2 łodzie motorowe, zakupione w 2013 za 6,5 mln EUR (26,9 mln PLN). Z kolei w 2010 odebrano 73-m okręt patrolowy, Río Segura, dostarczony przez wspomniane Astilleros Gondán / Rysunek: Astilleros Gondán

Rodzima Astilleros Gondán z Vegadeo w północnej Asturii, zaprojektuje i dostarczy Guardia Civil dwa nowe 20,5-m kutry patrolowe. Jednostki będą rozwijały prędkość 25 w, a ich zasięg wyniesie ponad 1000 km. Trwałość użytkowa okrętów określana jest na co najmniej 15 lat.

Kutry zostaną dostarczone latem 2015. Będą służyły do patrolowania hiszpańskich wód terytorialnych oraz wyłącznej strefy ekonomicznej. Pomogą też Guardia Civil w walce z problemem napływu nielegalnych imigrantów i przemytem narkotyków, z którymi zmagają się też inne państwa Europy (Włochów problem z imigrantami, 2014-04-15).

Wyposażona w kutry patrolowe Guardia Civil będzie stanowiła uzupełnienie Armada Española (marynarki wojennej Hiszpanii), która w najbliższych latach zakupi i wprowadzi do służby kolejne jednostki patrolowe BAM (Buques de Acción Marítima) typu Meteoro (Przyznano środki na BAM, 2014-05-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.