Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BAE SYSTEMS pokazało Mantisa

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 lipca 2008

BAE SYSTEMS i brytyjskie ministerstwo obrony zaprezentowały podczas Farnborough po raz pierwszy makietę demonstratora bojowego bsl Mantis, przechodzącego obecnie testy w jednym z ośrodków badawczych.

Mantis został pokazany z podwieszonymi naprowadzanymi wiązką laserową bombami Raytheon GBU-12, radarowo naprowadzanymi pociskami Brimstone oraz najnowszymi pociskami powietrze-powietrze i powietrze-ziemia Thales UK LMM / Zdjęcie: Grzegorz Hołdanowicz.

Zgodnie z sugestiami potencjalnego brytyjskiego użytkownika powstała maszyna, która ma konkurować przede wszystkim z obecnie bardzo cenionym przez RAF (Royal Air Force) bojowym systemem General Atomics Aeronautical Systems MQ-9B Reaper. Jego zasadniczymi atutami mają być z jednej strony dwa silniki, zapewniające zdecydowanie większe bezpieczeństwo systemu, szczególnie podczas operacji nad rejonami zabudowanymi (RAF na skutek awarii silnika utraciły już 2 Reapery). Z drugiej strony produkt wolny od restrykcyjnych ograniczeń, narzuconych przez rząd USA, będzie mógł być łatwiej eksploatowany (nie koniecznie z bazy na terytorium USA i bez konieczności wcześniejszej zgody z Waszyngtonu) niż MQ-9, używany nad Afganistanem.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.