Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

BAE SYSTEMS pokazało Mantisa

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 lipca 2008

BAE SYSTEMS i brytyjskie ministerstwo obrony zaprezentowały podczas Farnborough po raz pierwszy makietę demonstratora bojowego bsl Mantis, przechodzącego obecnie testy w jednym z ośrodków badawczych.

Mantis został pokazany z podwieszonymi naprowadzanymi wiązką laserową bombami Raytheon GBU-12, radarowo naprowadzanymi pociskami Brimstone oraz najnowszymi pociskami powietrze-powietrze i powietrze-ziemia Thales UK LMM / Zdjęcie: Grzegorz Hołdanowicz.

Zgodnie z sugestiami potencjalnego brytyjskiego użytkownika powstała maszyna, która ma konkurować przede wszystkim z obecnie bardzo cenionym przez RAF (Royal Air Force) bojowym systemem General Atomics Aeronautical Systems MQ-9B Reaper. Jego zasadniczymi atutami mają być z jednej strony dwa silniki, zapewniające zdecydowanie większe bezpieczeństwo systemu, szczególnie podczas operacji nad rejonami zabudowanymi (RAF na skutek awarii silnika utraciły już 2 Reapery). Z drugiej strony produkt wolny od restrykcyjnych ograniczeń, narzuconych przez rząd USA, będzie mógł być łatwiej eksploatowany (nie koniecznie z bazy na terytorium USA i bez konieczności wcześniejszej zgody z Waszyngtonu) niż MQ-9, używany nad Afganistanem.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.