Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Separatyści zestrzelili MiGa-29

Lotnictwo wojskowe, 08 sierpnia 2014

Wczoraj prorosyjscy separatyści zestrzelili samolot myśliwski MiG-29UB. Jego załoga, po katapultowaniu, została wzięta do niewoli.

Zdjęcie: rusvesna.su

Wczoraj wieczorem, ok. 20:10 czasu kijowskiego, prorosyjscy separatyści zestrzelili samolot myśliwski MiG-29UB. Jego wrak upadł między wioskami Roziwka i Żdaniwka, niedaleko Jenakijewa, 20 km na północny wchód od Doniecka. Według strony rządowej, samolot został zestrzelony z użyciem mobilnego systemu przeciwlotniczego Buk.

Szczątki samolotu zostały rozrzucone na bardzo dużym obszarze. Płonęły przez wiele godzin.

Dwóm pilotom samolotu udało się katapultować. Wkrótce po wylądowaniu na ziemi zostali schwytani przez patrol separatystów. Zostali przewiezieni na przesłuchanie do Doniecka.

Według relacji świadków, zestrzelony MiG-29UB był jednym z kilku ukraińskich samolotów, które latały wczoraj nad pozycjami separatystów.

 


Drukuj Góra