Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Obchody Święta Lotnictwa

Lotnictwo wojskowe, 26 sierpnia 2014

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych zaprasza na centralne uroczystości Święta Lotnictwa Polskiego, które odbędą się 28 sierpnia w Warszawie.

Zdjęcie: chor. Jerzy Jabłoński

Rankiem 28 sierpnia delegacja DGRSZ odwiedzi groby lotników na cmentarzach powązkowskich, a w godz. 10:00-11:10 lotnicy wezmą udział w nabożeństwie w intencji polskich lotników odprawionym w Katedrze Polowej WP. Częścią mszy będzie symboliczny pogrzeb gen. bryg. Mateusza Iżyckiego, gen. bryg. Ludomiła Rayskiego i gen. bryg. Stanisława Ujejskiego. Urny z ich prochami zostaną złożone w kolumbarium Katedry Polowej WP.

O godz. 12:30 lotnicy wojskowi staną do apelu przed Pomnikiem Ku Czci Lotników Polskich Poległych w latach 1939-1945, na Polach Mokotowskich (za budynkiem GUS). Po odegraniu hymnu, przelocie samolotów zespołu Biało-Czerwone Iskry (około godz. 12:34) oraz przemówieniach Dowódcy Generalnego i przedstawicieli władz państwowych, przewidziane są m. in. wręczenie, odznaczeń, wyróżnień i nagród oraz złożenie wieńców pod pomnikiem. Asystę ceremonialną zapewnią poczty sztandarowe wszystkich jednostek lotniczych oraz organizacji i stowarzyszeń lotniczych.

Po zakończeniu apelu o godz. 14:45 na ścianie budynku nr 1 kompleksu Dowództwa Generalnego RSZ, od strony ul. Żwirki i Wigury, Dowódca Generalny RSZ w towarzystwie Prezesa Stowarzyszenia Lotników Polskich i Inspektora Sił Powietrznych odsłonią tablice upamiętniającą działalność w tym miejscu naczelnych organów dowodzenia Wojsk Lotniczych.

Na podstawie informacji ppłka Artura Goławskiego


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.