Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koreańskie testy rakietowe

Wojska lądowe, 06 września 2014

Korea Północna przeprowadziła testy 3 rakiet krótkiego zasięgu. Każda z nich przeleciała ponad 200 km.

Dzisiaj rano, między 7:00 a 7:30 czasu lokalnego Korea Północna przeprowadziła test rakiet krótkiego zasięgu. Koreańczycy wystrzelili 3 rakiety z bazy w okolicach Wonsan na wschodnim wybrzeżu. Przeleciały one po ok. 210 km. Wpadły do Morza Wschodniochińskiego między Koreą Północną a Japonią.

Według analityków, rakiety były nieznanego, nowego typu. Prawdopodobnie opracowanymi na bazie rakiety KN-2 o nieco mniejszym zasięgu. Zasięg KN-2 nie przekracza 160 km.

W tym roku Korea Północna w 19 rundach testów i ćwiczeń wystrzeliła już 111 rakiet różnych typów. W większości były to rakiety krótkiego zasięgu. Poprzednie próby odbyły się 14 sierpnia i 1 września. Analitycy twierdzą, że Koreańczycy chcą zbudować rakiety średniego zasięgu, których projektowanie i wytwarzanie jest zakazane przez prawo międzynarodowe.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.