Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wznowienie lotów MiG-31

Lotnictwo wojskowe, 07 września 2014

Dowództwo WWS wznowiło loty myśliwców przechwytujących MiG-31. Wstrzymano je po wypadku, który wydarzył się 4 września pod Armawirem.

4 września, po locie treningowym, podczas lądowania na lotnisku pod Armawirem w Kraju Krasnodarskim uległ awarii myśliwiec przechwytujący MiG-31. Nie wysunęła się prawa goleń podwozia. Pilot kilka razy próbował wysunąć podwozie, po czym otrzymał rozkaz zużycia paliwa i katapultowania się z dala od obszarów zamieszkanych. Samolot rozbił się o 7:38, nie czyniąc szkód na ziemi. Członkowie załogi nie odnieśli poważnych obrażeń i zostali śmigłowcem przewiezieni do bazy.

Po wypadku dowództwo WWS czasowo wstrzymało loty myśliwców typu MiG-31. Specjalna komisja zbadała przyczyny awarii. Wczoraj, po przeanalizowaniu wyników jej prac, loty wznowiono.

Wznowiono także loty samolotów szkolno-bojowych Jak-130, wstrzymane w kwietniu po awarii maszyny tego typu pod Achtubińskim. Początkowo dowództwo WWS zapowiadało wznowienie lotów Jak-130 w lipcu, ale ostatecznie przeniesiono ten termin na wrzesień. Na razie lata jeden samolot, a kolejne będą sukcesywnie wznawiać loty, po wprowadzeniu niezbędnych poprawek w wyposażeniu.

Dowództwo WWS zapowiada rozpoczęcie w nieodległej przyszłości lotów powstałej niedawno grupy akrobacyjnej Krylia Tawridy. Decyzja o terminie pierwszego publicznego pokazu ma zapaść w ciągu 2-3 miesięcy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.