Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Straty na wschodzie Ukrainy

Strategia i polityka, 07 września 2014

Władze w Kijowie podały, że w walkach na wschodzie kraju zginęło dotąd 864 żołnierzy ukraińskich, a 3215 zostało rannych. Rosjan miało zginąć co najmniej 2 tysiące.

Przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy, Władimir Polewoj poinformował o stratach poniesionych przez Siły Zbrojne w walkach na wschodzie kraju do zawarcia rozejmu z separatystami. Według niego, do 5 września zginęło 864 żołnierzy. Kolejnych 3215 odniosło rany różnego stopnia. Jeszcze 29 sierpnia podawano, że zginęło 789 żołnierzy ukraińskich.

4 września przedstawiciele sztabu separatystów ocenili, że tylko w sierpniu walczący z nimi żołnierze i ochotnicy utracili co najmniej 3,6 tys. zabitych i rannych. Uszkodzono lub zniszczono prawie 220 czołgów i ponad 480 pojazdów opancerzonych. Separatyści mieli też zestrzelić 14 samolotów i 10 latających bezzałogowców.

Ukraiński wywiad podaje z kolei szacunki strat wśród rosyjskich oddziałów operujących na Ukrainie. Opierając się na tych danych, Andriej Łysenko z ośrodka informacyjnego SNBO stwierdził 5 września, że Rosjanie utracili co najmniej 2 tys. zabitych. - Liczbę rannych należałoby przemnożyć przez cztery – powiedział Łysenko. Te dane wydają się jednak szczególnie mało wiarygodne.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.