Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Piknik Lotniczy Skrzydła Chwały

Lotnictwo cywilne, 09 września 2014

Historyczny Piknik Lotniczy Skrzydła Chwały odbędzie się w najbliższą sobotę, na podwarszawskim lotnisku Sobienie Królewskie.

W sobotę, 13 września, na podwarszawskim lotnisku Sobienie Królewskie odbędzie się Historyczny Piknik Lotniczy Skrzydła Chwały. W pokazach w powietrzu i na ziemi będzie można obejrzeć kilkanaście zabytkowych samolotów z okresu II wojny światowej, na których latali polscy lotnicy. Dodatkowo odbędą się pokazy akrobacji i loty widokowe dla uczestników pikniku. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Celem pikniku jest prezentacja pięknej historii polskiego lotnictwa. Uczestnicy będą mogli podziwiać w powietrzu prawdziwe latające zabytki, o których opowiadać będzie na żywo znawca lotnictwa, pilot i dziennikarz Tadeusz Sznuk. Na ziemi zaprezentuje się grupa rekonstrukcyjna polskiego lotnictwa z czasów II wś. Dodatkowo będzie można wejść do kabiny samolotu Antonow An-2, zrobić sobie zdjęcie za sterami, obejrzeć pokazy policji i kolekcje starych samochodów i nowoczesnych motocykli – mówi Jan Junczyk, dyrektor Szkoły Awiacji Silvair i organizator pikniku.

Na imprezie pojawią się m. in. De Havilland Tiger Moth, Taylorcfaft Auster, Piper Cub, Boeing  Stearman, De Havilland Chipmunk, CCS 13, Jak 18, RWD 5R, North American Harvard i TS-8 Bies. Będzie też można obejrzeć współczesne samoloty. Patronat honorowy nad piknikiem objął Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Lotnisko Sobienie znajduje się w pobliżu Góry Kalwarii, ok. 45 km od centrum Warszawy. Dojazd drogą krajową od szosy Sobienie Jeziory – Osieck.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.