Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Piknik Lotniczy Skrzydła Chwały

Lotnictwo cywilne, 09 września 2014

Historyczny Piknik Lotniczy Skrzydła Chwały odbędzie się w najbliższą sobotę, na podwarszawskim lotnisku Sobienie Królewskie.

W sobotę, 13 września, na podwarszawskim lotnisku Sobienie Królewskie odbędzie się Historyczny Piknik Lotniczy Skrzydła Chwały. W pokazach w powietrzu i na ziemi będzie można obejrzeć kilkanaście zabytkowych samolotów z okresu II wojny światowej, na których latali polscy lotnicy. Dodatkowo odbędą się pokazy akrobacji i loty widokowe dla uczestników pikniku. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Celem pikniku jest prezentacja pięknej historii polskiego lotnictwa. Uczestnicy będą mogli podziwiać w powietrzu prawdziwe latające zabytki, o których opowiadać będzie na żywo znawca lotnictwa, pilot i dziennikarz Tadeusz Sznuk. Na ziemi zaprezentuje się grupa rekonstrukcyjna polskiego lotnictwa z czasów II wś. Dodatkowo będzie można wejść do kabiny samolotu Antonow An-2, zrobić sobie zdjęcie za sterami, obejrzeć pokazy policji i kolekcje starych samochodów i nowoczesnych motocykli – mówi Jan Junczyk, dyrektor Szkoły Awiacji Silvair i organizator pikniku.

Na imprezie pojawią się m. in. De Havilland Tiger Moth, Taylorcfaft Auster, Piper Cub, Boeing  Stearman, De Havilland Chipmunk, CCS 13, Jak 18, RWD 5R, North American Harvard i TS-8 Bies. Będzie też można obejrzeć współczesne samoloty. Patronat honorowy nad piknikiem objął Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Lotnisko Sobienie znajduje się w pobliżu Góry Kalwarii, ok. 45 km od centrum Warszawy. Dojazd drogą krajową od szosy Sobienie Jeziory – Osieck.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.