Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czwarty Dolphin dla Izraela

Marynarka wojenna, 09 września 2014

Do portu morskiego w Hajfie zmierza czwarty izraelski konwencjonalny okręt podwodny typu Dolphin, INS Tannin.

Izraelskie konwencjonalne OP typu Dolphin budowane są przez niemieckie przedsiębiorstwo stoczniowe Howaldtswerke-Deutsche Werft (HDW), przy dużym udziale finansowym rządu federalnego. Berlin sfinansował m.in. zakup dwóch pierwszych jednostek tego typu / Zdjęcie: MO Izraela

Od blisko tygodnia INS Tannin (Krokodyl) idzie do portu w Hajfie, gdzie oficjalnie dołączy do marynarki wojennej Izraela. To pierwszy z serii 3 OP zamówionych przez Izrael w Niemczech w ostatnich latach. Od poprzednich jednostek, dostarczonych w latach 1998-2000, nowsze Dolphiny odróżniają się m.in. układem pędnym niezależnym od powietrza atmosferycznego (AIP).

Marynarka wojenna Izraela oczekuje dostawy kolejnych 2 Dolphinów. Pierwszy z nich, INS Rahav, ma dołączyć do Heil HaYam HaYisraeli w ciągu 6 miesięcy (Dwa nowe Dolphiny dla Izraela, 2014-04-08). Ostatni powinien znaleźć się w linii w 2017. Jego zakup wzbudził w przeszłości spore kontrowersje wśród izraelskich wojskowych oraz części klasy politycznej, nie do końca przekonanych o zasadności pozyskania kolejnej jednostki tego typu (Izrael kupuje kolejnego Dolphina, 2011-05-06).

Izraelskie okręty typu Dolphin, oparte na projektach niemieckich jednostek Typ 209 i 212, powstały dzięki znacznej pomocy finansowej ze strony władz w Berlinie, co od lat bulwersuje niemiecką opinię publiczną oraz kręgi wojskowe. Zwłaszcza, że w dobie kryzysu ekonomicznego rząd federalny postanowił ograniczyć wydatki na własne siły zbrojne. Niemcy zapowiedziały już, że nie będą współfinansować kolejnych programów zakupowych izraelskiej marynarki wojennej, w tym budowy serii nowych korwet, co zmniejsza szanse rodzimych przedsiębiorstw stoczniowych na ich budowę (Niemcy nie sfinansują izraelskich korwet, 2014-05-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.