Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gruzja kupi Black Hawki?

Lotnictwo wojskowe, 10 września 2014

Pentagon prowadzi rozmowy z Gruzją na temat sprzedaży śmigłowców Sikorsky Black Hawk. Dyskutowane są ceny i terminy dostaw.

Zdjęcie: US DoD

Szef Departamentu Obrony USA, Chuck Hagel przeprowadził rozmowy z ministrem obrony Gruzji, Irakli Alasanią na temat możliwości sprzedaży uzbrojenia sprzętu wojskowego. Jednym z tematów była możliwość dostaw śmigłowców wielozadaniowych Sikorsky UH-60M/L Black Hawk. Defense News donosi, że strony omawiały wartość ewentualnego kontraktu i liczbę oferowanych maszyn.

Na początku września, w czasie szczytu w Newport w Walii, NATO uzgodniło z Gruzją zwiększenie zakresu partnerstwa. W Gruzji ma powstać baza treningowa sił Sojuszu. Sprzedaż amerykańskich śmigłowców miałaby wpisać się w ten trend. USA wspierają w zamian dążenia Gruzji do wejścia do NATO.

W niedzielę 7 września Hagel i Alasania odwiedzili bazę treningową Krtsanisi, siedzibę US European Command Georgia Deployment Program. Tam żołnierze gruzińscy przygotowują się pod kontrolą instruktorów US Marines do misji zagranicznych. Podróż Hagela do Gruzji była pierwszą od 2003 wizytą w tym kraju szefa Pentagonu. 11 lat temu w Tbilisi był Donald Rumsfeld.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.